Blog

Credibly reintermediate backend ideas for cross-platform models. Continually reintermediate integrated processes through technically sound intellectual capital.
Karbon-peeling.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Karbon peeling

Karbon peeling lazer tedavisinin karbon ile kombine edilerek uygulanan özel bir işlemidir.

Yağlı, gözenekleri genişlemiş, cilt rengi matlaşmış, sivilce ve sivilce izi olan kişilerde anlamlı sonuçlar veren ağrısız hızlı ve işlem ardından iyileşme süresine ihtiyaç göstermeyen bir tedavidir.

Cilde uygulanan ince bir karbon tabakası gözeneklerden derine iner. Bu karbon partikülleri tarafından görülür olan lazer ışını bölge üzerinde gecerken karbonu temizlerken ölü hücre tabakasını ve beraberinde yağı da alır.

İşlem birçok yolla etkili olur :

temizler,
soyar
yeniler
sivilce tedavisinde yardımcı olur


Radyofrekans.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Radyofrekans

Hızlı etkili , kolay uygulanan, tedavi sonrası iyileşme dönemine ihtiyaç göstermeyen radyofrekans öntemi hem yüz cildi hem bedende sıkılşatırma cildi gerginleştirmede tercih edilen bir yöntemdir.

Radyofrekans bir enerji türüdür. Isı üretme kapasitesi olduğundan uygulamada derinin derin katmanlarını ısıtarak yeni kollajen yapımını, hücre yenilenme döngüsünü uyarır ki bu da derinin daha gergin dolgun hale getirerek gençleştirmede yardımcı olur.

Yan etkileri minimal olup işlem sırasında ödem karıncalanma ısı artışı hissi şeklindedir. Anestezi gerektirmez. Yüz bölgesine uygulama yarım saat ile 1 saat arasında bir süreye ihtiyaç gösterir. İşlem ardından hemen işe dönmek mümkündür. Kalıcı metal protezi kalp pili olanlarda kullanılmaz


PRP-Platelet-rich-plasma-.png

Haziran 15, 2021 adminGenel
PRP ( Platelet rich plasma )

PRP kişinin kendi kanından hazırlanan doğal bir üründür. Küçük bir miktar kan alınıp steril özel bir tüpte santrifüj edilerek onarıcı hücrelerin ayrıştırlması ve elde edilen plateletten zengin plazmanın tedavide kullanılması prensibine dayanır.

PRP neden ve nasıl tedavi eder?

Plateletler yeni hücrelerin oluşumuna yardımcı olan hücrelerdir. Enjekte edildiği yerde bir matriks gibi davranıp salgıladığı büyüme faktörleri vb salgılarla kollagenin yenilenmesi dokunun onarılması için ortam oluşturarak cildin yenilenmesini sağlar. Normalde herhangi bir yaralanmada vücudun doğal prosesi olan bu süreç kandan alınıp ayrıştırılarak güçendirilip çoğalatılan bu plateletlerin kullanılması ile iyileşme daha yoğun gerçekleşir.

Yüz cildindeki onarım için kullanıldığı gibi saç dökülmelerinde de ister tek başına ister vitamin/peptid komplekslerinden oluşan mezoterapi ürünleri ile dönüşümlü kürler şeklinde uygulanabilir


Mikroigneleme.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Mikroiğneleme

Mezoterapiden çok farklı olmasa da bazı farklılıklar vardır. Mikroiğne olarak adlandırılan 0,25-2,5 mm ‘lik çok ince iğneler deride gözle görünmeyen ince kanallar açarak kullanılmak istenen ürünün alt katmanlara inmesini sağladıkları gibi oluşturdukları zedelenme ile organizmaya kendi onarılma prosesinin de uyanmasını sağlarlar. İşlem iğnelenen alana kan akışını hızlandırarak onarım hücrelerinin artamda yoğunlaşmasına ve iyileşmesine yol açar.


Mezoterapi.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Mezoterapi

Derinin orta /uygun katmanına iğne ile verilen ürün ile oluşan tedavi yöntemidir. Elastik ve retiküler fibrillerin ve kollajeni sentez eden fibroblastların bulunduğu katmana çok ince iğnelerle verilen madde yolu ile etkinlik sağlanır.

Mezoterapide

tedavi edilecek probleme uygun ürün seçilerek
yeterli en küçük dozla
sadece ihtiyaç duyulan bölgeye
çok ince iğnelerle -uygulama alanına uygun özel teknik ve derinlik seçimi hedeflenen etkiyi artırır.
Tedavi alanları:

cilt yenileme
saç dökülmesi
selülit
bölgesel şekillendirme
kırışıklık giderme
lifting
ergenlik veya gebelik çatlakları


Mikrodermabrazyon.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon minimal bir aşındırıcı işlem olup derinin en üst kalınlaşmış kabalaşmış tabakasını kaldırmaya yarar. Cilt yenilemeye yardımcı olup kullanıldığı durumlar arasında

yaşlılık lekeleri, açık komedonlar
hiperpigmentasyonu azaltmak
mekanik peeling ile cildi yenileyip canlandırmak
ince kırışıklıkları hafifletmek
genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak
sivilce izlerini hafifletmek veya tedavi etmek sayılabilir


Pelleve.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Pelleve

“Pelleve ciltte kırışıksız gergin bir görünüm elde etme için kullanılan cerrahi olmayan bir teknolojidir.

Neden Pelleve?
Yaşla birlikte derinin gerginliğinin azaldığı, aşağı doğru giden çizgiler nedeniyle ortaya çıkan yorgun görünümün, kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir. FDA tarfından bu amaçla kullanımı 2009’dan beri onaylanmıştır.

Pelleve nasıl çalışır?
Radyo dalgalarını kullanarak cildin derin katmanlarına inerek buraya etkiyle kollajenin yeniden yapılanmasını uyarır.

Deri yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmadığından tedavi sonrası özel bir bakıma ihtiyaç göstermez. Aynı zamanda ağrısız bir işlem olduğundan anesteziye de ihtiyaç duyulmaz. Özel olarak tasarlanmış başlık deriye temas ettiğinde derinin alt katmanında belli bir ısıya ulaşılır bu da kollajenin yapısında bir sıkılaşma gerginliğinde artmaya yeni kollajen üretimini uyarmaya neden olur. Oluşan yeni kollajen derinin yüzeyde daha gergin görünmesini sağlar. Yani bir facelift etkisi gösterir.

Tedavi sonrası iyileşme süresinden bahsetmek gereksizdir çünkü Pelleve işlemi acısız olduğu gibi anestezi gerktirmeyen ve sonrasında da yüzeyde hasar yaratmadığından hemen gündelik hayata devam etmeye izin veren bir uygulamadır. İşlem sırasında bir sıcaklık hissi dışında rahatsızlık vermez.

Pelleve kimlere uygulanabilir?
Orta yaş ve daha ileri yaştaki kadın ve erkeklerde kullanılabilir. Yüzünde ince kırışıklıklar, derin çizgiler olan derisinde gevşeme fark eden kişiler bu işlem için uygun adaylardır. Cerrahi işlem gerektirecek kadar ileri sarkmalar ortaya çıkmadan başlanacak Pelleve uygulamaları orta veya biraz daha ilerlemiş kırışıklıklarda yararlı olacaktır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Pelleve yüzde alın, göz kapakları , kaz ayakları, ağız çevresi ve nazolabial kıvrımlarda kullanıldığı gibi boyun, dekolte bölgesinde de kullanılabilir.

Seans süresi ne kadardır? Kaç seans gerekir?

Uygulama bölgesine bağlı olarak 20 ile 45 dakika arasında değişir. Seans sayısı başlangıç durumuna göre değişebilmekle birlikte uygun aralıklarla 3 seans önerilmektedir.

Etkisi ne zaman başlar?

Çoğunlukla etki hemen ortaya çıkar ancak yeni oluşan kollajenin etkisini görmek için yaklaşık iki seans beklemek gerekir. Birkaç ay sonra ortaya çıkan etki giderek belirginleşerek kişinin genetik özelliğine, sigara tüketimine, sağlıklı yaşam şartlarına bağlı olarak onsekiz aya kadar devam etmektedir.

Erkekte de kullanılabilir mi?

Hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulama yapılabilir. Seans sayısı erkeklerde daha fazla olabilir.

Pelleve’ nin diğer cilt gerginleştirme yöntemlerinden farkı nedir?

Bu amaçla kullanılan lazer, thermage gibi yöntemlere kıyasla Pelleve ağrısız, anestezi gerektirmeyen, yüzeyde hasar yaratmadığından hemen gündelik hayata devam edilen, ışık duyarlılığı yaratmadığından koyu tenlerde de kullanılabilen ekonomik bir işlemdir.”


Mezolift.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Mezolift

Mezolift doğal yaşlanma sürecini yavaşlatan ve hasarı tedavi etmeye çalışan yeni ve güvenli bir yöntemdir.

Yaş ilerledikçe, ortaya çıkan hormonal değişiklikler, uzun yıllar boyunca güneşe maruz kalma, beslenme ve dolaşım bozuklukları, sigara kullanımı, stres, uykusuzluk gibi nedenlere bağlı olarak deri doğal besleyici yapı taşlarını kaybederek gevşer, sarkar ve deri yüzeyinde de lekeler ve çizgilerle bu süreci belli eder.

Güneş ışınları kollajenin doğal yaşlanma hızından daha yüksek oranda parçalanmasına neden olarak liflerin hasarına ve anormal elastin birikmesine neden olur. Bu süreç kıvrımların ortaya çıkması ile sonuçlanır. Stres, sigara, yeterli olmayan beslenme alışkanlıkları gibi nedenlerle artan negatif etkilerle gelişen kırışık, gevşek, lekeli, donuk mat renkli cildi tedavide mezolift iyi bir seçenek olarak ortaya çıkmaktadır.

Mezolit bir bakıma cilt “kurtarıcısıdır”. Gerekli yapı taşlarını yerine koyar ve kuru, mat, cansız deriyi canlandırarak nemlendirir, onarır. Derinin biolojik dengesi için gerekli olan vitaminleri içerir ve dokunun yeniden yapılanmasında destek oluşturur.

Mezolift ürün içeriği nedir?
Vitaminler
Vitamin A yeni hücrelerin oluşumunu düzenleyerek deri fleksibiletisini etkiler. Keratinizasyon prosesi üzerindeki etkisiyle yaşa bağlı olarak dermisin incelmesini düzeltir.
Vitamin E serbest radikallere karşı etkisiyle önemli bir antioksidandır. Toksik peroksidlerin oluşumunu engelleyerek dokunun doğal özellikleini korunmasına yardımcı olur.
Vitamin C kollajen sentezini stimüle etmeye yardımcı olur, melanin sentezini düzenler, dolayısıyla sarkmayı ve yaşlılık lekelerinin oluşumuna engel olur.
Vitamin B derinin biyolojik dengesi için vazgeçilmez bir etkendir.
Vitamin K mikro dolaşımın düzenlenmesinde önemli rol oynar.
Esansiyel Amino Asidler ve Mineraller

Sağlıklı bir deri yapılanmasında temel yapı taşlarıdır.

Hiyalüronik Asid

Mezolift içeriğinin diğer bir önemli maddesi de Hiyalüronik asiddir. Hidrofilik ( yani su sever ) olan bu madde aslında bir polisakkariddir yani doğal şeker. Nem ve kayganlık verme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Aslında derinin doğal maddelerinden biridir. Mezolift içeriğine eklenmesi tedavide kırışıklıkların yumuşaması, doğal parlaklık yumuşaklığın artması ve kıvrımların derinliğinin azalması ile sonuçlanır.

Mezolift nasıl uygulanır?

Tedaviden 25-30 dakika önce lokal anestezik madde uygulanır. Ardından cilt temizliği yapılıp çok ince, mikroiğneler aracılığı ile derinin üst tabakasına mezolift ürünü uygulanır. Ağrısız ve kısa sürede tamamlanacak bir işlemdir.

Anti-aging etki etmek için belli bir prosedür uygulanır. Kişinin ihtiyacına bağlı olarak başlangıçta 4-6 seans belli aralarla uygulanabilir. Araların amacı işlem etkisinin kümülatif olması ve zamanla daha iyi ortaya çıkması nedeniyledir. Mezolift zamanla derinin kendi kollajen ve elastininin yapılanmasını da uyandırır. Tedavi programı tamamlandıktan altı veya oniki ay sonra elde edilen sonucun devamı için idame seanslar gerekir. Hem yüz hem de boyun bölgesindeki kırışıklıkları azaltmakta ve cilde dolgun parlak bir görünüm vermektedir. Araştırmalar kırk yaş civarında başlanan mezoliftin başka tedavilere kıyasla daha uzun yıllar cildin genç görünümünü koruduğunu göstermektedirler.

Yan etkileri var mıdır?

Nadiren bazı injeksiyon noktalarında morarma olabilir ancak bunlar kısa sürede geriler. Zaman zaman allerjik reaksiyonlar, kaşıntı veya ödem ortaya çıkabilir. Dolayısıyla işlem öncesi ön görüşmede ayrıntılı özgeçmiş şikayetleri sorgulanmalıdır. Ancak olası minör yan etkiler yanında cerrahi olmayan ve kısa sürede gerçekleştirilebilen, hastayı gündelik yaşantısından alıkoymayan bir tedavi olması nedeniyle yüz güldürücü bir yöntem olarak tercih edilmektedir.


Kimyasal-Peeling.jpg

Haziran 15, 2021 adminGenel
Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling cildi yenilemede, leke tedavisinde, sivilce tedavisinde ve benzeri bazı şikayetlerin tedavisinde kullanılan kimyasal işleme verilen genel bir tanımlamadır.

Aslında bazı derin peelingler dışında işlem sırasında gerçek bir soyulma olmaz. Deri yüzeyine uygulanan kimyasal solüsyon kullanılan maddenin yoğunluğu ve pH’sına bağlı olarak belli bir süre bekledikten sonra nötralize edilir veya özelliğine bağlı olarak nötralize edilmeden bırakılır. Kimyasal işlem en üst tabakayı işlerken hücreler arası bağ zayıflar, erir ve yapay olarak oluşan bu yara durumu bir iyileşme süreci başlatarak yeni sağlıklı doku oluşumunu uyandırır. Peelingin derinliği ve gücü kullanılan kimyasal maddeye ve uygulama süresine göre değişir.

Bazı kimyasal maddelerin gücü tüm deri yüzeyini kaldıracak kadar güçlü olup son yıllarda bu tür işlemler daha çok lazerlerle yapılmaya başlanmıştır. Gündelik kullanımda daha çok yüzeyel ve iyileşme süresi daha kısa zamana ihtiyaç gösteren kiyasal peelingler tercih edilmektedir.

Kimyasal peelinglerde en çok kullanılan maddeler glikolik asitler, alfa hidroksi asitler, triklorasetik asit, bazı asit kombinasyonları olup bunların etkisini devam ettirebilmek için evde kullanıma devam edilecek düzeyde düşük konsantrasyonda hazırlanmış formları da vardır.

Kimyasal peeling işlemi ile cildin kalitesinde düzelme, lekelerin tedavisi, akne tedavisi, fotoyaşlanma izlerinde düzelme gibi amaçlarla uygulanabilir. Ölü hücre tabakasını kaldırdığı için bazı tedavilerin seyrinde örneğin sivilce tedavisinde esas tedaviye yardım amacıyla da uygulanır. Peeling işlemi yüz derisi haricinde sırt ve dekolte bölgesinde, uygun yoğunluklarda el sırtı derisinde , göz çevresinde de kullanılabilir.

İşlem genellikle ağrısız olup uygulama sırasında karıncalanma, hafif batma, yanma gibi etkiler uyandırır. İşlem ardında kısa süreli bir kızarıklık olsa da gündelik hayatı bozmaz ancak derin peelinglerde bu etkiler daha uzun bazen bir haftaya kadar tedricen azalarak devam eder.

İşlem genellikle 15-20 dakika kadar sürer. Cilt öncesinde uygun bir temizleyici ile temizlenip kimyasal madde uygulanır. Kullanılan maddenin cinsi, yoğunluğu, pH’sı, kaçıncı seans olmasına bağlı olarak uygulama süresi değişir.

İşlem sonrası uygun bir süre güneşten kaçınmak ve güneşten koruyucu kullanmak şarttır.

Kimyasal peelinglerin yan etkilerinin olup olmaması birçok faktöre bağlıdır. Kullanılan madde, maddenin özellikleri vb etkenler yanında hastanın ön hazırlığı da önemlidir. Bazı peelinglerde hem etkin olması hem de yan etkilerinin az olması için on-onbeş günlük güneşten koruyucu kullanımı/leke oluşumunu baskılayıcı tedavi/ işlemden hemen önce kullanılmakta olan bazı harici ilaçların ve kozmetiklerin kesilmesi gibi önlemler yan etki riskini azaltmak için dikkat edilmesi gereken kurallardır. Çok derin peeling uygulamaları haricinde genellikle enfeksiyon, tahriş, nedbe oluşumu görülmez. Kişinin herpes öyküsünde önleyici tedavi başlamak uygundur.


İletişim Bilgileri


0212 337 32 32

Fulya, Yavuz Sk.

Randevu Alın

İletişim Bilgileri


0212 337 32 32

Fulya, Yavuz Sk.

Randevu Alın2021. Tüm Hakları Saklıdır.2021. Tüm Hakları Saklıdır.Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp